Skip to Content

Zmiany na Turysta Świętokrzyski

 UWAGA: Portal Turysta Świętokrzyski od dnia 2 kwietnia 2013 roku został zaktualizowany do nowej wersji. Ta wersja serwisu ma status "ARCHIWALNY Turysta Świętokrzyski" i znajduje się pod zmienionym adresem archiwalny-turysta.swietokrzyski.eu Archiwalny TŚ nie będzie już rozwijany. Pozostanie on w takiej wersji jaka byla na dzien 2 kwietnia 2013 roku.

Aktualna nowa wersja znajduje się pod adresem
http://turysta.swietokrzyski.eu

Archiwalny TŚ: brak możliwości załozenia nowego konta, dodawania wpisów i odpowiedzi.

Aby uczestniczyć w rozwoju TŚ należy założyć nowe konto w aktualnej wersji serwisu.

Kontakt: formularz kontaktowy

22 WRZESNIA 2011; MASA KRYTYCZNA W KIELCACH

Masa Krytyczna w Europejski Dzień Bez Samochodu - czwartek 22 września 2011 r. od godz. 17:30 na kieleckim Rynku. Start 18:00. Bez względu na pogodę. Cel: dobra zabawa, promowanie komunikacji rowerowej, manifestacja potrzeb rowerowych. Zabieramy znajomych, trąbki, gwizdki, przyjeżdżamy nie tylko na rowerach, ale także innych dziwnych pojazdach napędzanych siłą mięśni. Zapraszamy również do konkursów

 

I Konkurs: „ OSTRA JAZDA BEZ TRZYMANKI”

Podczas Masy Krytycznej zostanie zorganizowany konkurs rowerowy dla kandydatów do Parlamentu. Konkurs pod nazwą „ Ostra jazda bez trzymanki” będzie polegał na zjedzeniu ostrej papryczki chili i przejechaniu rowerem bez trzymania kierownicy. Wygrywa szybszy i dokładniejszy.

Konkurs rozpocznie się 22 września 2011 r. w na kieleckim Rynku o godz. 18:00. Ogłoszenie wyników godz. 18:10.

Nagrody: aplauz publiczności, dyplom rowerowy, „wywiady, autografy i wizyty w zakładach pracy”.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

  • kandydowanie do parlamentu w wyborach 2011                                                                      
  • zgłoszenie udziału do: Grzegorz Pecel e-mail: stowarzyszenie@mtb.kielce.pl tel. 501 306 405
  • wcześniejsza wpłata darowizny w kwocie nieuwłaczającej godności Kandydata na rzecz Stowarzyszenia Rowerowego MTB Kielce. Skarbnik: Agnieszka Gruszczyńska e-mail: agnieszka.skarbnik@mtb.kielce.pl tel. 665 102 300

 

II Konkurs: „WIDOCZNIE NA MASIE”

W czasie Masy krytycznej zostanie przeprowadzony również konkurs „Widocznie na Masie”. Konkurs będzie polegał na maksymalnym wyróżnieniu się z tłumu za pośrednictwem pojazdu, stroju, generowanego hałasu… łotewer. Wygrywają najbardziej zwariowane pomysły.

Konkurs rozpocznie się 22 września 2011 r. w na kieleckim Rynku o godz. 17:30. Rozdanie nagród o godz. 19:00

Nagrody: aplauz publiczności, dyplom rowerowy, upominki sponsorowane przez sklep Campus Alpinus Strefa Outdooru w Galerii Świętokrzyskiej na Ślichowicach.

Warunki uczestnictwa: obecność na Masie, ambitne pomysły.

źródło artykułu: MTB KIELCE, MARCIN CHŁODNICKI

MASA KRYTYCZNA – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem"  i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów.

 

Masa Krytyczna została zapoczątkowana w 1992 roku w San Francisco, gdzie odbywa się do dzisiaj, w każdy ostatni piątek miesiąca. Idea ta została przeniesiona następnie do innych miast w USA, a następnie do Europy, Australii i kilku miast w Azji. Obecnie Masa Krytyczna odbywa się w kilkuset miastach na całym świecie. Największe comiesięczne imprezy odbywają się wciąż w San Francisco (ok. 2000 ludzi), Nowym Jorku (ok. 5000 ludzi) i Londynie

 

Przejazd bardzo licznej grupy rowerzystów przez miasto powoduje zazwyczaj spowolnienie ruchu samochodowego, bądź nawet jego czasowe wstrzymanie i przejęcie na moment jezdni pod "władanie" rowerzystów. W teorii, blokowanie ruchu samochodów, ma wystąpić niejako naturalnie przez odwrócenie zwykłych proporcji pojazdów na drodze (dużo rowerów, mało samochodów), bez naruszania jakichkolwiek przepisów drogowych.

DLA PRZYPOMNIENIA!!!- 22 września cała Europa obchodzi „Dzień bez samochodu”. Kielce także!!!  Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa i ekologii, całe rodziny i ekstremalnych zapaleńców... Przyjedźcie i zabierzcie ze sobą znajomych...

22 WRZESNIA 2011; MASA KRYTYCZNA W KIELCACH
MASA KRYTYCZNA 22.09.2010- zbiórka na PLACU ARTYSTÓW
MASA KRYTYCZNA 22.09.2010- "MY NIE BLOKUJEMY RUCHU, MY JESTESMY RUCHEM!!!"- główne hasło MASY KRYTYCZNEJ
MASA KRYTYCZNA 22.09.2010- jedziemy
MASA KRYTYCZNA 15.05.2010
MASA KRYTYCZNA 22.09.2010- pamiatkowe foto z MARCINEM CHŁODNICKIM, PREZESEM MTB KIELCE
MASA KRYTYCZNA 15.05.2009- zbiórka na PLACU WOLNOŚĆI
MASA KRYTYCZNA 15.05.2009
MASA KRYTYCZNA 15.05.2009- ul. Duża
MASA KRYTYCZNA 15.05.2009- ROWERY W GORĘ!!!!
22 WRZESNIA 2011; MASA KRYTYCZNA W KIELCACH